Krzyżówki religijne jako pomoc katechetyczna

Krzyżówki religijne jako pomoc katechetyczna

Sposobów na urozmaicenie lekcji religii jest całkiem sporo. Katecheci do wyboru mają między innymi gry planszowe, kolorowanki czy krzyżówki religijne. Jakie są główne zalety ostatnich z nich? Jak wybrać idealną krzyżówkę z religii?

Krzyżówki religijne z odpowiedziami

Dlaczego warto zdecydować się zastosowanie krzyżówek religijnych z odpowiedziami podczas lekcji religii? Praca z nimi stanowi doskonały punkt wyjścia do dyskusji na temat hasła będącego rozwiązaniem. Wykorzystać można je tak jako wprowadzenie do lekcji, jak i jej podsumowanie czy powtórka zdobytej do tej pory wiedzy. Krzyżówki religijne dla dzieci do wydrukowania z powodzeniem użyte mogą być także w charakterze zadania domowego. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by krzyżówki religijne z pytaniami zastosowane zostały w czasie rozmaitych konkursów — tak klasowych, jak i szkolnych czy międzyszkolnych. To jednak nie koniec ich zalet — krzyżówki poszerzają także zasób słownictwa dzieci i zmuszają je do myślenia. To znakomity sposób na pobudzenie kreatywności uczniów. Aby było to możliwe, krzyżówka religia dopasowana powinna być do poziomu intelektualnego dzieci. Warto wspomnieć tutaj także o tym, że tego typu pomoce dydaktyczne skutecznie uczą maluchy pracy w grupie oraz rywalizacji.

Krzyżówki religijne dla dzieci

Gdzie szukać wartościowych krzyżówek religijnych dla dzieci? Bogaty ich wybór oferuje katolicka księgarnia internetowa Święty Wojciech. Mnogość dostępnych krzyżówek z religii sprawia, że każdy katecheta znajdzie tutaj coś dla siebie. Bardzo ciekawie prezentują się na przykład Krzyżówki na lekcje religii i etyki cz. III – Sentencje filozoficzne, myśli świętego Jana Pawła II. Przeznaczone są one zarówno dla nauczycieli religii, jak i osób uczących etyki. Na rozwiązania krzyżówek religijnych gimnazjum składają się tutaj różnego rodzaju cytaty Jana Pawła II oraz najbardziej znanych filozofów i pisarzy. Książka ta zawiera płytę CD z szablonami 64 krzyżówek, pytaniami i rozwiązaniami. Kolejna propozycja to Krzyżówki na lekcję religii cz. I O wierze, Biblii i świętych. Znajdujące się tutaj krzyżówki z religii klasa 5 zostały podzielone na 3 grupy. Są nimi krzyżówki na temat Biblii, wiary oraz świętych. Wartymi uwagi krzyżówkami z religii klasa 4 są natomiast Krzyżówki na lekcję religii cz. II Adwent, Boże Narodzenie, Wielki Post, Wielkanoc. Doskonale sprawdzać będą się one w charakterze przygotowania do najważniejszych świąt w Kościele Katolickim.