Monety i medale z papieżem Franciszkiem

Monety i medale z papieżem Franciszkiem

Papież Franciszek został głową Kościoła w roku 2013, a zatem zaledwie kilka lat temu, ale już zdążył zdobyć serca mnóstwa osób na całym świecie. Swoją dobrocią, miłością i tolerancją, okazywaną wszystkim zgodnie z naukami Jezusa, stał się ważną osobistością nie tylko dla wiernych – dzięki czemu ma szansę zjednoczyć ludzi różnych kultur i charakterów. Kolekcjonerzy monet i medali mogą teraz dodać numizmat z tą ważną osobistością do swojej kolekcji!

Kilka słów o Franciszku

Jorge Mario Bergoglio urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w Argentynie. Jest jednym z pięciorga dzieci włoskich imigrantów – co z pewnością nie pozostaje bez wpływu na jego przekonania. Do seminarium wstąpił w wieku 21 lat – w 1958 roku wstąpił zaś do zakonu jezuitów. Jest znakomicie wykształcony – między innymi dzięki studiom z literatury, filozofii i psychologii. Święcenia kapłańskie przyjął w roku 1969, zaś w 1973 złożył wieczystą przysięgę. Między 1998 a 2013 rokiem był arcybiskupem Buenos Aires i tym samym prymasem całej Argentyny. W dniu 13 marca 2013 roku został zaś wybrany na papieża – pierwszego od czasu Grzegorza III, który pochodzi spoza Europy. Jest też pierwszym jezuitą, który dostąpił tego zaszczytu.

Franciszek posiada bardzo jasne poglądy na wiele spraw – jest człowiekiem otwartym i nowoczesnym, dzięki czemu doskonale rozumie problemy, przed jakimi stoi obecnie Kościół Katolicki. Z tego powodu – i z racji na swoje umiłowanie prostoty życia i niechęć do bogactwa – z miejsca zdobył serca wielu osób. Franciszek zdążył już również wydać swoje nauczanie w formie encyklik – “Lumen fidei” i “Laudato si'”.

Monety z Franciszkiem

Fani numizmatyki, kolekcjonerzy monet i medali, mogą dołączyć do swojej kolekcji wizerunek papieża Franciszka. Już jakiś czas temu pojawiła się oficjalna moneta watykańska “Papież Franciszek” – zapakowana w piękne etui, które pomoże ochronić ją przed czynnikami zewnętrznymi. Moneta ta jest oficjalnym środkiem płatniczym na terenie Watykanu – mimo że moneta jest okolicznościowa, stworzona specjalnie dla upamiętnienia wyboru Franciszka na papieża. Ale na kolekcjonerów czekają i inne skarby – na przykład zestaw monet “Watykan 2014” i najnowsze, upamiętniające Światowe Dni Młodzieży w Polsce.

Wspaniałe monety i medale oferuje Mennica Papieska. Monety kolekcjonerskie są najwyższej jakości – a wybór (nie tylko z wizerunkiem Franciszka) jest naprawdę ogromny. Mennica Papieska oferuje numizmaty również z Janem Pawłem II (między innymi kanonizacyjne). Można zatem wzbogacić swoją kolekcję o prawdziwe skarby!