Pamiątki na święcenia kapłańskie – prezenty z duszą dla księdza

Pamiątki na święcenia kapłańskie – prezenty z duszą dla księdza

Bliski Twojemu sercu kleryk, diakon czy prezbiter właśnie przystępuje do święceń kapłańskich i z tej okazji pragniesz podarować mu niezapomniany prezent, który będzie przypominał mu o tym ważnym wydarzeniu? Jaki podarunek sprawi radość młodemu księdzu? Czy powinien być praktyczny, czy może raczej mieć związek z duchowością i nowo rozpoczętą drogą życia? Oto najpiękniejsze pomysły na pamiątki na święcenia kapłańskie.

Stajac przed bardzo często ciężkim wyborem dotyczącym odpowiedniego wyboru warto poznać sprawdzone pomysły na pamiątki na święcenia kapłańskie, które mogą okazać się idealnym rozwiązaniem. Czasem coś zwyczajnego i pospolitego może dać więcej szczęścia niż najbardziej wyszukany przedmiot.

Książka

Podarowanie książki zawsze jest doskonałym pomysłem, a młody ksiądz ucieszy się z niej z pewnością. Zwłaszcza jeśli będzie to pozycja o chrześcijańskim charakterze. Książki dla księży mogą mieć różnorodną tematykę – mogą to być żywoty świętych, poradniki duchowe i psychologiczne, książki z zakresu mistyki, teologii, filozofii czy homiletyki.

Równie dobrze sprawdzą się przewodniki, na przykład po najpiękniejszych obiektach sakralnych określonego regionu. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się biografie najznamienitszych postaci Kościoła Katolickiego – Jana Pawła II, matki Teresy, męczenników i apostołów.

Zawsze dobrym pomysłem będzie pięknie oprawione wydanie Biblii.

Różaniec

Modlitwa różańcowa ma ogromne duchowe znaczenie – pozwala wyzwolić się z sideł zła, zjednać sobie łaskę i uzyskać błogosławieństwo. Odmawiana może być w każdej sytuacji, w której potrzebne jest nam duchowe wsparcie – w czasie zmartwień i niepewności. Modlitwa na różańcu jest stałym elementem nabożeństw różańcowych, pielgrzymek nabożeństw odprawianych za zmarłych. Dlatego też różańce stanowią wspaniały pomysł na prezent z okazji święceń kapłańskich.

Możemy wybierać spośród wielu przepięknych modeli – zarówno o bardzo skromnym, tradycyjnym charakterze, wykonanych z drewnianych paciorków, jak i nowocześniejszych, wykonanych z tworzyw sztucznych.

Wydaje się jednak, że w dniu tak ważnym jak święcenia kapłańskie, warto podarować przedmiot o szczególnych cechach. Może to więc być różaniec w całości wykonany ze srebra, ażurowy z pozłacanego metalu lub ze szklanych kamieni, które pięknie odbijają promienie słoneczne. Z pewnością będzie to prezent trafiony – bardzo praktyczny i osobisty.

Obraz

Obrazy religijne pełnią niezwykle istotną rolę w życiu każdego kapłana, pozwalając mu na pogrążenie się w modlitwie i zadumie. Wspaniale sprawdzą się wyjątkowe dzieła artystów regionalnych – są misternie wykonane, w całości ręcznie i malowane za pomocą różnych technik takich jak malarstwo reliefowe, malarstwo na szkle, desce czy malarstwo olejne.

Jako prezent na święcenia kapłańskie doskonale nadają się obrazy przedstawiające Świętą Rodzinę, Matkę Boską, Jezusa, Anioła Stróża lub świętego szczególnie bliskiego sercu obdarowywanego księdza. Obrazy religijne wykonane są w różnych wielkościach, dzięki czemu z łatwością można wybrać taki, który będzie się dobrze prezentował w przeznaczonym dla niego pomieszczeniu.

Kapliczka

Zamiast obrazu można młodemu księdzu podarować przepiękną kapliczkę, przy której będzie mógł oddać się modlitwom. To wspaniały prezent dla księdza, któremu szczególnie bliska jest Matka Boska. Drewniana kapliczka z Jej wizerunkiem będzie piękną ozdobą pomieszczenia.

Dostępne są w sprzedaży różnorodne modele kapliczek. Trzeba jednak przyznać, że te wykonane z surowego kawałka drewna z korą lub z kłody drewna z sękami – stanowią ich szczególnie piękne odmiany. Są bardzo gustowne i sugestywne, lecz jednocześnie skromne, a więc nie odwracają niepotrzebnie uwagi od tego, co najważniejsze – modlitwy, zadumy i rozważań.

Krzyż

Krzyż jest najważniejszym z chrześcijańskich symboli, dlatego też zdobi ściany naszych domów, kościołów oraz budynków użyteczności publicznej. Krzyż przypomina nam o miłości, jaką obdarzył nas Jezus Chrystus i o ofierze, jaką złożył dla naszego ratowania od wiecznej śmierci.

Ten symbol będzie więc doskonałym prezentem dla diakona lub prezbitera. A jak powinien wyglądać? Tutaj nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Możemy zdecydować się na zakup krzyża drewnianego z surowego lub szlifowanego drewna lub model wykonany z marmuru albo stali. Może być on pięknie zdobiony lub o tradycyjnym, prostym charakterze. Krzyże dostępne są w wielu rozmiarach, z których z łatwością wybrać można idealnie odpowiadający potrzebom księdza.

Jak widać możliwości zakupu prezentu na święcenia kapłańskie jest bardzo wiele. Wystarczy tylko dobrze zastanowić się, który z nich najbliższy będzie sercu młodego księdza. Ofiarowany z miłością i wdzięcznością, będzie dla niego wspaniałą pamiątką i pociechą w trudniejszych momentach posługi kapłańskiej.