Historia kościoła Najświętszego Serca, Graz

Najświętsze Serce Jezusa to jeden z najważniejszych i najpopularniejszych kościołów na świecie. Znajduje się w Grazu, w Austrii. Został założony przez włoskiego księdza Francesco di Paola. Odwiedził on Rzym w roku 1545.

W tym czasie zwiedził Watykan. Podczas jednej z wizyt w Watykanie papież Paweł III zapytał go, dlaczego nie przybył wcześniej. Francesco odpowiedział, że chce zbudować kościół, w którym będzie uwielbione serce Jezusa Chrystusa.

Francesco Di Paola zbudował kościół w roku 1548. Kamień węgielny został położony 11 września 1548 roku. Budowa kościoła trwała około czterech lat. Kościół został konsekrowany w roku 1552.

Projekt kościoła oparty jest na koncepcji kościoła św. Został zaprojektowany w kształcie krzyża łacińskiego. Posiada kopułę i cztery wieże dzwonnicze.

Pierwszy kościół był wykonany z drewna. Po kilku latach od jego ukończenia, drewniany kościół został spalony w roku 1566.

Po pożarze rozpoczęto budowę nowego kościoła. Nowy kościół został ukończony w roku 1570.

Nowy kościół otrzymał nazwę “Najświętszego Serca Pana Jezusa”. W roku 1575 kościół został poświęcony i otwarty.

Kościół znajduje się w pobliżu centrum Grazu. Pierwotny kościół został zbudowany w stylu renesansowym. Wykonany był z cegły i zaprawy.

Nowy kościół został zbudowany w stylu barokowym. Projekt i architektura kościoła nawiązuje do stylu rzymskokatolickiego.

Wnętrze kościoła jest bardzo eleganckie. Jest pełne fresków i malowideł.

Istnieje wiele ciekawych faktów na temat kościoła i jego historii. Oto niektóre z tych ciekawostek:

– Kościół jest drugim co do wielkości kościołem w Europie.

– Kościół posiada kopułę i cztery dzwonnice.

– Jest to drugi największy kościół w Europie po Bazylice św. Piotra w Watykanie.

– Kamień węgielny pod budowę kościoła został położony 11 września 1548 roku.

– Budowa kościoła trwała około czterech lat.

– Nowy kościół został ukończony w roku 1570.

– Kościół jest największym kościołem w Austrii.

– Pierwszy kościół był wykonany z drewna.

– Nowy kościół został zbudowany w stylu barokowym.

– Nowy kościół został ukończony w roku 1575.

– Nowy kościół został poświęcony i otwarty w roku 1575.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o historii kościoła to możesz przeczytać poniższy artykuł.

Podsumowując, mam nadzieję, że podobało Ci się czytanie tego artykułu.

Co zobaczyć w Grazu, Austria

Czy kiedykolwiek byłeś w Grazu, w Austrii? Jeśli nigdy nie byłeś w tym miejscu, to nadszedł czas, aby odwiedzić to piękne miasto. Jest tam wiele rzeczy, które można