4 niesamowite fakty o kościele św. Antoniego, Rheine St.-Antonius-Basilika

Kiedy pojedziesz do Niemiec, znajdziesz coś zupełnie innego niż to, co widziałeś wcześniej. Od historycznych budynków do zabytków i kultury miasta, wszystko jest zupełnie inne. Podobnie rzecz się ma z historią kościoła św. Antoniusza.

Obiekt ten znajduje się w mieście Rheine i został zbudowany w XV wieku. Z kościołem wiąże się wiele ciekawostek i dziś o nich opowiemy.

1. Budowa kościoła miała miejsce w XV wieku

Uważa się, że budowa kościoła została rozpoczęta w roku 1448, ale dokładna data budowy była znana dopiero w roku 1450. Kościół został zaprojektowany przez mistrzów budowlanych w XV wieku.

2. Budowa kościoła została przerwana na kilka lat.

Ponieważ budowa kościoła trwała przez dłuższy czas, mistrzowie budowlani zaczęli wątpić w możliwość ukończenia budowy w wyznaczonym terminie. Jednak zakończyli budowę w roku 1454.

3. Budowa kościoła została przerwana na prawie 200 lat

Ponieważ budowa kościoła trwała przez dłuższy okres czasu, mistrzowie budowlani zaczęli wątpić w możliwość ukończenia budowy w wyznaczonym terminie. Jednak zakończyli budowę w roku 1454.

4. Budowa kościoła została zakończona w roku 1533.

Budowa kościoła została zakończona w roku 1533, ale nie został on jeszcze poświęcony. W roku 1627 kościół został poświęcony i zainaugurowany przez księcia elektora Fryderyka V.

Teraz znacie już kilka ciekawostek o kościele św. Antoniusza. Mam nadzieję, że spodoba się Wam i odwiedzicie go choć raz w życiu.