Piotrkowskie kościoły otrzymają 300 tysięcy

Piotrkowskie kościoły otrzymają 300 tysięcy

Prezydent Piotrkowa podzielił środki z budżetu miasta przeznaczone na wsparcie finansowe dla kościołów, konkretnie na ochronę i konserwację zabytków. Najwięcej otrzyma piotrkowska Fara.

ektorat kościoła akademickiego Panien Dominikanek pod wezwaniem Matki Bożej Śnieżnej dostanie z budżetu miasta 34 tys. zł na renowację zabytkowego parkanu od strony ulicy Rycerskiej oraz od strony Wojska Polskiego, stanowiącego element historycznego kompleksu klasztornego Panien Dominikanek.

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Piotrkowie otrzyma 45 tys. na remont elewacji południowej, północnej i zachodniej zabytkowego kościoła przy ul. Rwańskiej. 53 tys. otrzyma piotrkowska Fara. Pieniądze mają zostać przeznaczone na wzmocnienie posadowienia kościoła, będzie to II etap prac. Bernardyni dostaną 28 tys. na wymianę podłóg w korytarzach klasztoru. Z kolei parafia prawosławna pod wezwaniem Wszystkich Świętych otrzyma 40 tys. na remont zabytkowego ogrodzenia cmentarza tej parafii przy ul. Cmentarnej 10. 50 tys. otrzymają Jezuici na konserwację ołtarza św. Józefa z kaplicy w kościele przy Pijarskiej 4.

Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem św. Jacka i Dorota będzie odnawiać ołtarz z II połowy XVIII wieku z kaplicy Matki Bożej Różańcowej w kościele przy Wojska Polskiego 35, a na zadanie to dostanie 50 tys. zł.

 

Źródło: http://www.epiotrkow.pl/news/news,24932