Pismo Święte dla dzieci — które wydanie wybrać?

Pismo Święte dla dzieci — które wydanie wybrać?

W jaki sposób przybliżyć dzieciom najważniejsze wydarzenia zawarte w Biblii? Znakomicie do tego celu sprawdzi się ilustrowane Pismo Święte dla dzieci. Pismo Św. dla dzieci od jego tradycyjnej wersji różni się tym, iż napisane jest przystępnym językiem i posiada przykuwające wzrok, kolorowe ilustracje. Jak wybrać Pismo Święte dla dzieci? Podpowiadamy!

Każda katolicka rodzina zadbać powinna o to, aby w jej domu znalazło się ilustrowane Pismo Święte dla dzieci, które towarzyszyć będzie w ich wychowywaniu. Wspólne jego czytanie to znakomity sposób na spędzenie czasu wolnego w rodzinnym gronie i zbliżenie się do Boga.

Cytaty z Pisma Świętego dla dzieci pokazują najmłodszym postawy godne naśladowania, które towarzyszyć powinny im w codziennym życiu. Tego typu wydawnictwo to doskonały pomysł na prezent. Do wyboru mamy między innymi Pismo Święte dla dzieci komunijnych czy na chrzest.

Biblia dla dzieci na prezent — w jakim wieku?

Kiedy najlepiej warto zaopatrzyć się w opowieści biblijne dla dzieci do czytania? Biblia towarzyszyć może maluchom już od pierwszych lat ich życia. Przykładem jest biblia dla dzieci na chrzest dostępna w ofercie księgarni internetowej Święty Wojciech. Stanowić będzie ona doskonałą pamiątkę tego sakramentu. “Pismo Święte Stary i Nowy Testament” na chrzest to jednotomowe wydawnictwo napisane zrozumiałym językiem, zawierające wstęp do każdej księgi oraz tekst opatrzony przypisami. Biblia zawiera dedykowaną obwolutę. Pozycja ta stanowi idealne rozwiązanie na przykład dla chrzestnych, którzy szukają ponadczasowego pomysłu na chrzest.

W księgarni Święty Wojciech dostępna jest także biblia dla dzieci na Komunię. Godnym polecenia wydawnictwem jest „Z Biblią przez cały rok. Opowieści dla dzieci” opracowana przez Wacława Oszajcę SJ. To pięknie ilustrowana książka, dzięki której osoby przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej mają okazję poznać najważniejsze historie biblijne. Pozwala ona na zrozumienie w pełni sensu opisanych tam wydarzeń. Książka ta przeznaczona jest do wspólnej lektury dziecka i rodzica. Z powodzeniem może być ona również wykorzystywana przez nauczycieli religii.

Godna polecenia jest także biblia dla dzieci w obrazkach. Takim wydawnictwem jest między innymi „Biblia w obrazach” autorstwa Laureen Bouyssou. Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Znaleźć można tu 15 dużych, barwnych ilustracji zawierających najważniejsze wydarzenia ze Starego i Nowego Testamentu wraz z komentarzem biblijnym.