Stworzenie świata. Najważniejsze wydarzenia z Biblii

Stworzenie świata. Najważniejsze wydarzenia z Biblii

Opis stworzenia świata znajduje się w trzech pierwszych rozdziałach Księgi Rodzaju i jest rozpoczęciem całej Biblii. Jest to jedna z opowieści, która jest znana praktycznie każdemu, również dzieciom.

Biblia to księgi spisane wieki temu przez osoby natchnione przez Boga. Wiele najważniejszych wydarzeń pochodzi ze Starego Testamentu, najstarszej części Biblii obejmującej 45 ksiąg. Zdarzenia takie jak stworzenie świata, kuszenie Ewy czy Arka Noego są znane przez każdego, a zapisane treści pochodzą właśnie ze Starego Testamentu. Wiele tekstów biblijnych jest alegorycznym przedstawieniem zdarzeń, mają charakter dydaktyczny i metaforyczny. Dlatego ludzie sztuki i nauki od wieków sięgają do Biblii właśnie po pewne rozpoznawalne wzorce. Wystarczy sięgnąć do dzieł rzeźbiarzy, malarzy czy literatów, by bez problemu odnaleźć powiązania ich prac z treścią biblijną.

Najważniejsza część Starego Testamentu

Nie ma wątpliwości, że jednym z najbardziej znanych tekstów biblijnych jest stworzenie świata, dokonane przez Boga. Jest to przedstawienie naszego początku i tego jak doszło do powstania całego otaczającego nas świata w ciągu 7 dni. Opis stworzenia świata znajduje się w trzech pierwszych rozdziałach Księgi Rodzaju i jest rozpoczęciem całej Biblii. Dziś właściwie nie ma osoby, która nie wiedziałaby że przez pierwsze 6 dni Bóg tworzył poszczególne elementy świata i przyrody, a 7 dnia zakończył swoje dzieło, dlatego do tradycji właśnie ostatni dzień tygodnia, czyli niedziela jest traktowana jako czas odpoczynku i świętowania Jest to jedna z opowieści, która jest znana praktycznie każdemu, również dzieciom. Aby zapoznać je bliżej z tematyką Biblii, a w szczególności z opowieściai ze Starego Testamentu, warto korzystać ze portalu religijnego bibliadladzieci.com. Materiały edukacyjne, gry i zeszyty dedykowane są dla dzieci w wieku od 3 lat. Pomagają im poznać sposób stworzenia świata dzień po dniu, są materiałami przeznaczonymi do opracowywania wraz z rodzicami, pozwalają na poznanie tajników religii w przystępny i ciekawy sposób.

Biblia dla dzieci

Biblia dla dzieci jest sposobem na przedstawienie najmłodszym w sposób ciekawy i kolorowy przypowieści i historii biblijnych, które każdy powinien znać. Bogate ilustracje i przystępny język sprawiają, że dzieci chętnie sięgają po Biblię, która powinna być czytana również przez dorosłych. Dzieci naprawdę chcą wiedzieć skąd wziął się Adam i Ewa, jak zakończyła się historia Noego czy kogo zdołał on zabrać na swój statek. Ilustracje pomagają zrozumieć część tekstów i pobudzają dziecięcą wyobraźnię do pracy – dzięki połączeniu tekstu z obrazkami, dzieci są w stanie zapamiętać znacznie więcej biblijnych szczegółów, by w przyszłości bezproblemowo je rozpoznawać. Obrazki dla najmłodszych mogą być zastępstwem tekstu, jednak przedstawienie reszty opowieści powinno należeć już do dorosłych.