Czy warto zdecydować się na nagrobki granitowe?

Czy warto zdecydować się na nagrobki granitowe?

Nagrobek to swego typu monument wystawiany zmarłej osobie, jej ostatnia wizytówka, więc należałoby zadbać aby był on zrobiony z najdoskonalszej klasy tworzywa. Najdoskonalszym, stosownym często naturalnym materiałem do budowy nagrobków jest granit. Granit to jedna spośród często będących skał magmowych na świecie.

Czym różni się granit od marmuru?

Marmur oraz granit są naturalnymi skałami, jakie oprócz onyksu, wapienia oraz trawertynu wydobywa się z podłoża, w jakich występują na rozmaitych głębokościach. Ze względu na inne podłoże geologiczne, każdy spośród tychże produktów przejawia odmienną nadwrażliwość na naruszenia automatyczne i wytrzymałość na elementy powietrzne, natomiast w tymże m.in. temperaturę oraz opady. Granit jest zapewne najpowszechniejszym produktem wybieranym poprzez Polaków na nagrobki. To zasługa przede wszystkim zdecydowanie silniejszej formy od marmuru, natomiast dzięki temu – pomnik potrzebuje zdecydowanie mniej uwagi ze strony użytkowników.

Granit – mocny kamień

Nie podlega wątpliwości, że oczyszczanie nagrobków to jedno spośród najmniej przyjemnych zadań. Wystawione stale na oddziaływanie elementów zewnętrznych są narażone nie jedynie na wszystkiego typu zanieczyszczenia, lecz także uszkodzenia wywołane spadającymi gałęziami, tłukącymi się zniczami, wodą dostającą się w strukturę kamienia, natomiast chociażby chłodem. To właśnie dlatego im twardszego produktu do produkcji nagrobka użyjemy, tymże dłużej będziemy cieszyć się jego odpowiednią jakością. Marmur jest tworzywem delikatnym, natomiast wiec niezwykle wrażliwym na warunki powietrzne.

Jak powinny być oczyszczane nagrobki granitowe?

Odporność oraz stylistyka to już właściwie odpowiednie współczynniki owego, iż granit jest rzeczywiście najdoskonalszym doborem na nagrobek. Decydując się jednakże na pomnik z granitu należałoby rozeznać się również w problemie oczyszczania pomników granitowych. Naturalnym jest, iż zadbany kamień ma dłuższą żywotność. Granit jest kamieniem szlifowanym na gładko oraz wyróżnia się niewielką nasiąkliwością, dzięki czemu kurz oraz woda nie zatrzymują się na jego przestrzeni na długo. Do oczyszczanie grobowców granitowych jest więc proste oraz natychmiastowe, natomiast niejednokrotnie wykonywane gwarantuje atrakcyjny wygląd pomnika poprzez mnóstwo lat.

http://www.kamieniarstwo-zielonka.pl/ – usługi kamieniarskie.